Abone Veritabanları

American Chemical Society (ACS): Kimya, sağlık, fizik, mühendislik alanlarında 65 den fazla bilimsel dergiye erişim imkanı sağlamaktadır.
Art, Design & Architecture Collection: Art, Design & Architecture Collection, beşeri bilimlerdeki araştırmalara yönelik uluslararası bir soyutlama ve indeksleme aracıdır. Design & Applied Arts Index, araştırmacılara 1973'ten bu yana tasarım ve uygulamalı sanat dergilerinde yayınlanan makaleler, haberler ve incelemeler için özetler ve bibliyografik kayıtlar sağlar.
ASTM Compass: Mühendislik alanında 12.500’den fazla aktif standardı, 1550 e-kitabı ve 123.000’den fazla hakemli makaleyi sağlamaktadır.
AYEUM: SPSS uygulamaları, bilimsel yazma teknikleri, R uygulamaları, içerik analizi, bilimsel dergilerde makale yazma stratejileri gibi farklı kategorilerde ve alanında uzman akademisyenler tarafından oluşturulmuş görsel-işitsel bir veri tabanıdır.
GCRIS Kurumsal Akademik Arşiv Veri Tabanı: Üniversitemiz Kurumsal Akademik Arşiv Sistemi veri tabanıdır.
Hiperkitap: 26.000'den fazla Türkçe e-kitaba erişim sağlamaktadır.
InCites: Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan, bütünleşik web tabanlı tek akademik platformdur.
InCites Essential Science Indicators: InCites platformunun bir parçası olan Essential Science Indicators, çalışma alanınızdaki etkili kişileri, kurumları, raporları, yayınları, ülkeleri ve hatta çalışmanızı etkileyebilecek gelişmekte olan diğer araştırma alanlarını tespit etmenize yardımcı olmaktadır. Dergi makale yayın sayısı ve atıf verisine dayanan bilimsel performans istatistikleri verir.
Journal Citation Reports: Dünyanın önde gelen araştırma dergilerinin sistematik ve objektif bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Journal Impact Factor bazında dergilerin metrik ölçümlerini verir. Atıf tabanlı, objektif değerlendirme, istatistiksel veriler içerir.
Piri Keşif Aracı Akademik Arama Motoru: Abone olunan veri tabanları ve açık erişimdeki tüm akademik kaynaklar ile kütüphane kataloğunda arama yapan akademik arama motorudur.
ProQuest Ebook Central: İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 60 konu başlığında 265.000 elektronik kitaba sınırsız erişim sağlanan bir veri tabanıdır.
Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı: 30 farklı dil seçeneği sunan yabancı dil öğrenim veri tabanıdır.
Sayısal Kitap Bilişim Koleksiyonu: 259 adet bilişim koleksiyonu e-kitabına kitabına erişim sağlanmaktadır.
SPIE Digital Library: Astronomi ve astronomik optik, biomedikal optik ve medikal görüntüleme, iletişim ve bilgi teknolojileri, savunma ve endüstriyel algılama, elektronik görüntüleme ve işleme, mikro ve nano teknolojiler, optik ve elektronik optik konularında önemli dergileri içermektedir.
The American Society of Civil Engineers (ASCE): İnşaat Mühendisliği alanında 600’den fazla e-kitap ve standarda, 35 dergiye ve konferans tutanakları kapsamında 68 binden fazla teknik makaleye erişim sağlanmaktadır.
The American Society of Mechanical Engineers (ASME): Boru hattı üretimi, asansör ve yürüyen merdivenler, malzeme mühendisliği, gaz türbinleri ve nükleer enerjnin de bulunduğu çok sayıda teknik alan ve endüstri dalı için mühendislik standartları geliştiren ASME bugün 34 dergi, 800’den fazla kod ve standart ve 200’den fazla kitap içeriğini kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.
The Royal Society of Chemistry (RSC): Temel kimya bilimleri ve ilgili alanlarda e-kitap ve dergilere erişim sağlanmaktadır.
TSE Standartları Veri Tabanı: Türk Standartları Enstitüsü bünyesinde yer alan tüm standartlara erişim imkanı sağlamaktadır.
Turcademy Türkçe E-Kitap Veri Tabanı: Türkçe Kitap Veri Tabanı Aboneliği kapsamında Doğa Bilimleri (276 Adet), Güzel Sanatlar (275Adet), Mühendislik Bilimleri (531 Adet) olmak üzere toplam 1082 adet Türkçe E-Kitap bulunmaktadır.
VETİS- Veri Tabanlarına Kampüs Dışı Erişim ve İstatistik Sistemi: Abone olunan veri tabanlarına VPN kurmadan kampüs dışından erişmek için abone olunan platformdur.
Piri Libdis: Library Discovery Database Services (LİBDİS) akademik içeriklerin derlendiği ve tam metin erişim sağlayan bir koleksiyon veritabanıdır.